Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sitemize 8 tane moderatör alinacaktir . Moderatör olmak için Tiklayiniz..

◄ Lincoln Fan Club ►

2 posters
YazarMesaj
Takii
Admin
Admin
Takii

Zodyak Zodyak : Başak çin astrolojisi çin astrolojisi : Köpek Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 627 Karma Karma : 1558 Rep Rep : 3 Doğum tarihi Doğum tarihi : 25/08/94 Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 16/04/10 Yaş Yaş : 29 Nerden Nerden : aLmanya İş/Hobiler İş/Hobiler : footbaLL biLardo ....

◄ Lincoln Fan Club ► Empty
MesajKonu: ◄ Lincoln Fan Club ►   ◄ Lincoln Fan Club ► Icon_minitimePtsi Mayıs 10, 2010 2:52 pm

Cássio de Souza Soares Lincoln

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

KADIKÖY ASLANI

İş sonrası neler yaparsın?

- Dinlenmeyi severim ve Brezilya dizilerini izlerim.

Hobilerin neler?

- Futbol oynamayı çok seviyorum ama Brezilya kurallarına göre!

En sevdiğin yemek?

- Kurufasulye pilav ve et

Tatilini nerede geçirmeyi seversin?

- En çok ailemin yanında.

Herhangi bir hayat sloganın var mı?

- Evet: Dürüst ol

(Burada bir ara verelim ve Lincoln için Zenit devreye girdiğinde Adnan Sezgin'in açıklamalarını hatırlatalım: “Bu durumu ciddiye almadık, çünkü ona güveniyorduk.”)

Özel hayatınla ilgili hedefin neler?

- İleride bir gün aile kurmak ve çocuk sahibi olmak istiyorum.

Hayatındaki en önemli insan kim?

- Öyle bir kişi yok. Bütün ailem benim için çok önemli.

Hayatının en önemli anı?

- Yeğenimin doğumu

Hayatının en kötü anı?

- Babamın ölümü

Pozitif karakter özelliklerin hangileri?

- Her zaman dürüst davranmaya çalışırım. Yakınlarım ve arkadaşlarıma çok ilgilenirim.

Sence bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük sporcu kim?

-Belli bir kişi yok açıkçası. Benim için en iyi sporcular, özürlüler olimpiyatlarına katılan sporcuların hepsidir.

Şans senin için nedir?

- Ailem ve arkadaşlarımla Brezilya'da olmak.

Seni etkileyen herhangi bir ünlü insan var mı?

- Yok.

En sevdiğin mevkii pozisyon?

- Forvetlerin arkası. Kendimi golcülere güzel pas dağıtacak klasik 10 numara olarak görüyorum.

Futbol kariyerindeki en kötü tecrüben nedir?

- Kesinlikle babamın ölümü. Çok etkilendim ve futboluma çok negatif yönde etki yaptı. Ayrıca neredeyse kariyerimin bitmesine sebep olacak olan sakatlığım.

Futbolda seni etkileyen nedir?

- Tabii ki heyecanlı rekabetler. Ayrıca beni destekleyen taraftarlar. Özellikle Schalke'de olduğu gibi tıklım tıklım dolu tribünler.

Futbolda hoşlanmadığın bir şey var mı?

- Var. Bir futbolcu sakatlığında, kulübün ona gerekli yardımı ve ilgiyi göstermemesi.

Futbol oynayan ve hayallerinde futbolcu olmak isteyen genç yeteneklere ne önerebilirsin?

- Gençler kesinlikle pes etmesin. Herkesin bir hayali olması şart.

En çok hangi teknik direktörlerden öğrendin?

- Bir çok iyi hocayla çalıştım. En çok Jupp Heynckes yardımcı oldu. Tabii Ralf Rangnick de öyle.

En sevdiğin sırt numarası?

- Tabii iki 10 numara.

Maçlara nasıl hazırlanıyorsun, özel bir uğurun var mı?

- Evet, İncil okuyorum.

İleride teknik direktörlüğü düşünür müsün?

- Hayır pek sanmıyorum.

Taffarel babam gibi

Lincoln'ün hayatında hep dönüm noktaları olmuş önemli isimler var. Mesela Atletico Minero'da onu keşfeden Erineu, onu beğenerek Kaiserslautern'e transfer edilmesini sağlayan Reinard Stumpf. Ayrıca Jupp Heynckes ve Ralf Rangnick gibi teknik adamlardan da çok şeyler öğrenmiş. Ancak Galatasaray'la UEFA ve Süper Kupa'yı kaldıran, uzun süre Brezilya Milli Takımı'nın kalesini başarıyla koruyan Taffarel'in yeri onun için bambaşka. Ünlü sambacı, bakın “Küçüklüğünde idolün kimdi?” sorusuna nasıl cevap veriyor: “Küçüklüğümden, bugüne dek geçen süre içinde kesinlikle Taffarel. O benim babam gibiydi...”

Henüz 9 yaşındayken Atletico Mineiro tarafından keşfedilen Lincoln, profesyonelliğe adım attığı 1997 yılından 2001 yılına kadar bu kulübün formasını giyer.
22 Ocak 1979 yılı Sao Bras do Suacui, Brezilya doğumlu orta saha oyuncusu 1.77 m. boyunda ve 71 kilo.

Futbola 10 yaşında Atletico Mineiro’da adım atan Cassio Lincoln, 1997 yılında profesyonel futbol yaşantısına yine bu kulüp forması altında başladı.

2001 yılına kadar formasını giydiği Atletico Mineiro’da 50 karşılaşmada görev alan Lincoln, 4 gol kaydetti.

2001 yılında Bundesliga ekiplerinden Kaiserslautern’e transfer oldu. İlk sezonunda üstün bir performans sergileyen Lincoln, 2001-2002 sezonunda Bundesliga’da oynadığı 21 maçta, 8 gol kaydetti.

2001-2004 yılları arasında Kaiserslautern’de forma giyen Lincoln, bu forma altında çıktığı 53 maçta, 12 gol attı.

2004 yılında Galatasaray’a gelmeden önceki takımı Schalke 04’e transferi gerçekleşti.

2004-2005 sezonunda Schalke’nin Almanya Lig Kupası’na ulaşmasında büyük rol üstlendi. Aynı sezon Bundesliga’da çıktığı 28 maçta, 12 gol atan Lincoln, Schalke’yi Bundesliga ikinciliğine ve Almanya Kupası finaline taşıdı.

Bu performansı Lincoln’e, Bundesliga’da “yılın futbolcusu” ödülünü getirdi.

Geçtiğimiz sezon Bundesliga’da, Schalke 04 forması altında 23 karşılaşmada görev alan Cassio Lincoln, 3 gol kaydetti, 8 asist yaptı.

Lincoln, 2004-2007 yılları arasında Schalke 04 forması altında çıktığı 83 maçta, 20 gol kaydetti.

Çok iyi futbolculardan oluşan Brezilya Milli Takımı'nda düşünülmeyen Lincoln'e, 2005 yılında, Almanya Milli Takımı için oynaması teklif edildi ancak bu öneri, teknik direktör Jurgen Klinsmann tarafından geri çevrildi. 2007 yılında göreve gelen Dunga tarafından aynı yıl düzenlenen Copa Amerika'ya çağırılan Lincoln beklenen patlamayı gerçekleştiremedi.

21 Haziran 2007 tarihi saat 19:45 itibari ile GSTV'den yapılan açıklamaya göre Galatasaray'a transferi gerçekleşmiştir. 2007-08 sezonu itibari ile Galatasaray'da top koşturacaktır. Lincoln ile 4 yıllık anlaşma sağlamıştır. Bu anlaşma kulübün internet sitesi ve dünya basınında da yer bulmuş ve Lincoln kesin galatasaraylı olmuştur.

Ayrıca 2005-2006 UEFA Şampiyonlar Ligi sezonunda İstanbul'da oynanan ve 3-3 biten Fenerbahçe-Schalke 04 maçında attığı 2 golle takımını kurtaran isim olmuştur.

Videolar ~ İzlemenizi tavsiye ederim ..

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Alıntı:

Güncel

Lincoln 'sarı' desene

Lincoln G.Sarayımıza 4 yıllığına imza attıktan sonra taraftarlarla birlikte tezahürat yaptı

Galatasarayımızın Brezilyalı yıldızı Lincoln 4 yıllık sözleşmeye imza attı. Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenman sahasına kurulan platformda taraftarların huzurunda basın toplantısı ve imza töreni düzenlenirken, Lincoln "Büyük bir kulübün büyük formasını giyeceğim için çok mutluyum. Dünden beri inanılmaz anlar yaşıyorum. Bu transferi gerçekleştiren Başkanımız ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Her an beni çok istediklerini gösterdiler. Bunun için çok uğraştüılar. Taraftara gelince dün akşam inanılmaz etkilendim. Şu ana kadar oynadığım kulüpler de çok büyük ekiplerdi. Ama dün akşamki taraftar kadar büyük sevgi gösterisini hiç görmedim. İnanılmaz bir sevgi gösterisiydi. Şimdiden taraftarlara çok ısındım." diye konuştu.

Lincoln konuşmalarını şöyle sürdürdü: "öncelikle Necati ve diğer takım arkadaşlarımaz teşekkür ediyorum. Çünkü 10 numaralı formayı bana hediye ettiler. 10 numara olsun 20 olsun ben bu takımın bir parçasıyım. Buraya en iyisini yapmaya geldim. Tabii ki insanlar beni Hagi ile karşılaştırıyor. Ama Hagi dünlanın en iyi isemlerinden biriydi. Hagi'nin yüzde 30'u kadar oynarsam benim için yeterli olur. Benim için çok önemli olan takıma çok faydalı olmak. Ben takımın bir parçasıyım. Ben futbol oynamaya geldim. Hagi ile kıyaslanıyorum. Bunların farkındayım. takıma yararlı olmayı geldim. Schalke'nin benim hakkımda çok iyi şeyler söylemesini bekleyemem. Buraya gelmeyi çok istedim. Schalke de bir kırgınlık varsa bunu anlayabilirm. Ben buraya Brezilya futboluna yakın gördüğüm, insanların sıcaklığını gördüğüm için seçtim. Buradaki futbol tutkusunu ve Galatasaray'ın özelliklerini Taffarel gibi isimlere de sordum. Taffarel bir baba şevkatiyle her zaman bana destek olmuştur, ona her konuda güvenirim"

İmza töreninin başında konuşan Adnan Sezgin ise "Nihayet Lincoln de aramızda. Hem kendisine hem de camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz. Daha önce de belirtmiştik. Bu ekip çalışması içinde en önemli halkalardan birisi bu transferdi. Gönülden Galatasaray'a gelmek istemesini Schalke kulübüne bildirmek istemesi belki de olayın çözülmesini sağlayan en önemli halkaydı. Bu nedenle kendisine Galatasaray camiası adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

LİNCOLN VE TARAFTAR ŞOV

Galatasaray'a imza attıktan sonra 10 numaralı formasıyla poz veren Lincoln, daha sonra bir tribün lideri gibiydi. Tesis binasının balkonuna çıkan Brezilyalı yıldız, sahaya giren yaklaşık 1000 kadar taraftar ile tezahürat yaptı.

Taraftarların "Lincoln sarı desene..." şeklindeki isteğini kırmayan ünlü futbolcu, "Sari..." diye bağırdı. Karşılıklı tezahüratlar Florya'yı inletirken, Lincoln ve sarı-kzırmızılı taraftarlar sıcak bir ortamda tanışmış oldular...

Üyelerimiz :
Takii
https://eglentr.forum.st
ßy ©anavar
Yeni üye
Yeni üye
ßy ©anavar

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 25 Karma Karma : 29 Rep Rep : 0 Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/05/10 Nerden Nerden : Istanßlué İş/Hobiler İş/Hobiler : FuTßoL Lakap Lakap : GaLaTaSaRaY ;)

◄ Lincoln Fan Club ► Empty
MesajKonu: Geri: ◄ Lincoln Fan Club ►   ◄ Lincoln Fan Club ► Icon_minitimePerş. Mayıs 13, 2010 4:37 am

Benide Eklersen Sevinirim..

◄ Lincoln Fan Club ►
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ███████████████ Basketbol Fan Club ███████████████
» Allen İverson Fan club
» █ █ █ █ ♥♥♥ÇARŞI Fan Club♥♥♥ █ █ █ █
» █ █ █ █ Ronaldinho Fan Club █ █ █ █ +200.000 Rep █ █ █ █
» Michael SCHUMACHER (Schumi) Fan Club